Во сообраќајна несреќа која се случила синоќа тешко е повреден 45-годишен моторџија.

Според информациите од МВР, синоќа околу 11.30 часот во Велес на крстосница од ул.„АСНОМ“ со ул.„Андон Шурков“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „дачиа“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Л.Д.(65) од Велес, и мотоцикл „априлија“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Љ.С.(45) од Велес.

Љ.С. се здобил со тешки телесни повреди и укажана му е лекарска помош во Општа болница Велес.

Увид на лице место извршила екипа на СВР Велес.