Министерството за внатрешни работи информира дека е поднесена кривична пријава против О.М.(30) од село Џепчиште, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување на општа опасност“.

30-годишниот маж на 24 април 2020 година во Тетово со запалива течност предизвикал пожар на паркирано возило „БМВ“ сопственост на А.Ј. од Тетово.