На 13.06.2024 во 14.15 часот во СВР Тетово било пријавено дека во домот бил пронајден починат И.И.(77) од Тетово.

-Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а пo наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција, информира МВР.

Увид на местото извршила екипа на СВР Тетово.