„Времето утре умерено до значително облачно и студено. Ќе дува умерен, a вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Следува период на умерено до значително облачно и студено време со умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието. Во петок попладне, во текот на ноќта и во сабота ќе има повремени локални врнежи од снег“, соопшти УХМР.