Б.Т.(56) од Гостивар пријавил дека  на улицата „Ѓорче Петров“ бил украден автомобил „хјундаи“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Јавно претпријатие „Државни патишта“ – Скопје.

Возилото било оставено со клуч на брава.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.