Вчера (04.02.2024) од 13.00 до 19.00 часот на територија на Крива Паланка спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило со брзина поголема од дозволената при што санкционирани се 28 возачи.
Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, потестуваат од МВР.