Вчеравечер на ТВ21 се одржа првиот јавен дуел меѓу двајцата кандидати за претседател Стево Пендаровски и Гордана Силјановска-Давкова.

Во видеото од најавата на дуелот се гледа и посакување на смрт на Пендаровски од страна на Давкова.

„Јас ви го признав резултатот, вие умрете барем машки“ му рече Давкова на Пендаровски.