Видеоснимка од торжествена експлозија во фабриката „Едепро“ за противградни ракети во местото Бубањ Поток на влезот во Белград ги разбранува српските медиуми, јавува Блиц. Експлозијата одекнала околу 14 часот, а чадот уште излегува од оџакот.

Засега не е познато дали има повредени во експлозијата. Причинета е материјална штета на околните објекти и куќи. На местото на настанот се испратени противпожарни и полициски екипи.