Крајот на СДСМ е секој ден се поочигледен, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Паниката во Бихаќка се повеќе расте, и манипулациите и лажни вести им се пуштени на најјако.

Наместо СДСМ да ги манипулира граѓаните, редно време е да одговори за аферите кои произлегоа, а вмешан е Зоран Заев и половина од нивното раководство.

Решението граѓаните на Република Македонија веќе одамна го знаат, а тоа е дека Зоран Заев и СДСМ мора да паднат од власт и никогаш да не се вратат.

Граѓаните знаат дека кога СДСМ е на власт, Македонија тоне на секое поле.

По 12-ти април ќе започне обнова на Република Македонија заедно со новата влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

Зоран Заев и СДСМ никогаш повеќе, стои во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.