Четири лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера на локалниот пат кон селото Глумово, скопско.

Во несреќата учествувале автомобил „фолксваген голф“, кое побегнало и местото и „ауди“ управувано од 27-годишната Б.Љ. од Скопје.

„Аудито“ излетало надвор од коловозот, а со тешки повреди се здобила 49-годишна сопатничка, додека Б.Љ. и двајца малолетници се здобиле со телесни повреди.

Сите биле пренесени на Комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје.

Полицијата извршила увид.