Премиерот Зоран Заев попладнево ќе се сретне со претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети.

Се очекува на средбата да биде разговарано околу актуелните политички случувања, односно за новиот мандатар кој треба да ја презеде Владата .

Димитар Ковачевски за лидер на СДСМ беше избран во неделата, а вчера и официјално ја презеде функцијата.