82-годишна жена била пронајдена почината во Охрид, соопшти полицијата.

Имено, на 14.5.2024, во 7.15 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во соба во хотел во Охрид, каде што престојувала, била пронајдена почината Р. В. Б. (82) од Аргентина.

Лекар од итната медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство.

Надлежните извршиле увид.