На 22.06.2022 во 09.45 часот на Граничен премин „Деве Баир“, полициски службеници ја лишиле од слобода A.Л.(47) од Република Tурција затоа што било констатирано дека возачката дозвола што ја дала на увид била фалсификувана.

Лицето било предадено на полициски службеници од Полициска станица Крива Паланка за понатамошна постапка.