На 15 декември, околу 19 часот, женска тепачка го привлече вниманието на јавноста. Од МВР информираат дека 19-годишна девојка била нападната од друго женско лице во автобус.

„На 15.12.2021 во 19.10 часот во СВР Скопје, И.С.(19) од с.Кучевиште, скопско, пријавила дека околу 18.30 часот во автобус кој сообраќал на релација од Транспортен центар до с.Побожје, била физички нападната од женско лице И.М.. Сочинет е записник за констатиран прекршок од Законот за прекршоците против јавиот ред и мир“, информираат надлежните служби на МВР.