вторник, јули 14, 2020

Филипче : Не е точно дека смртноста од коронавирусот во земјава е највисока во...

ВМРО-ДПМНЕ прави сериозна манипулација со бројките за смртност од коронавирусот и тоа е навистина загрижувачки, истакна министерот за здравство Венко Филипче. „Не разбирам како може...

Во друштво со пратеници од Струмица. Кој е кадарот на ВМРО-ДПМНЕ кој барал и...

На 29.04.2020 година Отсекот за економски криминал при Одделението за внатрешни работи Радовиш до Основно јавно обвинителство Струмица поднесе кривична пријава против Игор Гоцевски...

Три години од крвавиот четврток, рана што уште не е затворена

Насилниот упад во Собранието, три години подоцна, и натаму е резервоар на поделби и политички пресметки, платформа врз која се гради или се урива...

(ФОТО) Дали Мицкоски продолжува да не ги почитува препораките?

По социјалните мрежи се споделува фотографија за која се тврди дека е лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во друштво со неколку лица. Едното од...

Анкета на Детектор: Венко Филипче со поддршка од 82 отсто од граѓаните

Висок процент, дури 82 отсто од македонските граѓани му веруваат на министерот за здравство Венко Филипче во тоа што го презема за заштита од...

На зеленото светло од Брисел треба да се радува и Мицкоски, иако тој не...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ постојано, во сите негови изјави и статуси, целиот изминат период ја убедуваше јавноста дека државата нема да добие датум за преговори. Но...

Ќе го честита ли Александар Николовски, БЕЗУСЛОВНИОТ ПОЧЕТОК НА ПРЕГОВОРИТЕ, за кој тврдеше дека...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ кој воедно е и противкандидат на Зоран Заев во Изборната единица 4, Александар Николовски, познат во последниот период по многу скандалозни...

Анкета на НДИ: СДСМ и коалицијата со 5 проценти предност пред ВМРО-ДПМНЕ

Од наши извори дознаваме дека Националниот демократски институт (НДИ) спровел истражување на јавното мислење на граѓаните (анкета), каде меѓу другото биле мерени и рејтинзите...

Анализа: Кои се придобивките од зачленувањето во НАТО?!

Денеска, Шпанскиот парламент го ратификуваше протоколот за НАТО со ниту еден глас против со што Република Северна Македонија станува 30 земја членка на НАТО. -Со...

Коалицијата СДСМ/БЕСА ќе победи со 5% разлика пред ВМРО-ДПМНЕ, анкета на ИРИ

Меѓународниот републикански институт (ИРИ) денеска ја објави најновата анкета, која покажува дека СДСМ и понатаму ја одржува предноста пред ВМРО-ДПМНЕ. На прашањето “За кого би...

Последни вести

Избор на уредникот