четврток, јануари 27, 2022

ОЧАЕН И ГУБИТНИЧКИ ГОВОР НА МИЦКОСКИ ВО КР.ПАЛАНКА: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ си измислува причини...

Вечерва, опозициската ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата на митинг во Крива Паланка го претставија својот кандидат за градоначалник и советничката листа. Претседателот на партијата, Христијан Мицкоски во...

Што покажаа првите резултати од скринингот во училиштата, колку позитивни ученици има?

Започна скринингот на учениците во средните училишта, при што епилогот после првиот ден е дека сите се негативни на коронавирус. Беа тестирани 68 ученици...

Членови на ВМРО-ДПМНЕ поттикнуваат насилство и жесток говор на омраза

Симпатизерите и членови на ВМРО ДПМНЕ продолжуваат со поттикнување насилство и говор на омраза, со повиците за убивања и бесења луѓе. Последен таков случај...

Нивото на антитела зависи и од времето во денот кога сте ја примиле вакцината...

Нашиот внатрешен часовник регулира многу аспекти во организмот, вклучувајќи го и одговорот на вакцината. Нова студија објавена во списанието Biological Rhythms покажува дека нивото...

Предистрагата за парцелите на ЕВН води до функционери од ВМРО-ДПМНЕ

ЕВН Електрани, како фирма ќерка на ЕВН Македонија, имала купено најмалку 7 парцели во околината на Делчево со цел на нив да постави фотоволтаични...

Анкета: Дури 46 отсто од испитаниците сметаат дека од авион се прскаат вируси и...

Речиси 65 отсто од граѓаните сметаат дека Ковид-19 е креиран во лабораторија за да се контролираат луѓето, а 44 отсто се согласни дека бројките...

Национален парк Шар Планина – историска можност за Северна Македонија

Пред четири години, фотографија од младенче на балканскиот рис од Северна Македонија предизвика голем интерес во меѓународните медиуми, нешто што не беше видено повеќе...

Ќе одговара ли Милошоски за тоа што предал „фејк“ снимки против Заев за Рекет?

Вилма Русковска од Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција, во интервју за „360 степени“ зборуваше за пријавите и за видео и...

Интервјуто со Мицкоски на ТВ Алфа: Шпекулации, теории на заговор, сеење страв и подгревање...

Во гостувањето на ТВ Алфа во емисијата „Заспиј ако можеш“ на 1 септември 2021, во делот во кој се зборуваше за претстојниот попис, првиот...

Анкета на ИРИ за локалните избори: СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ

На анкета на ИРИ СДСМ со 19% води пред ВМРО-ДПМНЕ со 16% за локалните избори. СДСМ води пред ВМРО ДПМНЕ во Скопје со значителна разлика...

Последни вести

Избор на уредникот