среда, ноември 29, 2023

Коронавирус: Што откриваат аутопсиите на починатите од Ковид-19?

Во март германскиот институт Роберт Кох препорача да се избегнуваат обдукции на пациенти кои починале од новиот коронавирус. Како причина за тоа беше наведено...

(ФОТО) Дали Невенка – “експертка за партиски кластери” денес ќе побара оставка и...

Техничката заменик-министерка за администрација и информатичко општество, Невенка Стаменковска Стојковски, вчера од техничкиот министер за администрација и информатичко општество, Дамјан Манчевски, побара оставка бидејќи...

Членови на ВМРО-ДПМНЕ поттикнуваат насилство и жесток говор на омраза

Симпатизерите и членови на ВМРО ДПМНЕ продолжуваат со поттикнување насилство и говор на омраза, со повиците за убивања и бесења луѓе. Последен таков случај...

ОБНОВА на режимот?! Не, благодарам!

Сега конечно на сите ни е јасно зошто толку долго ја чекавме фамозната програма на ВМРО-ДПМНЕ?! Очигледно во партијата бил направен сериозен бреинсторминг за...

Студии: Вакцините драстично го намалуваат бројот на хоспитализирани

Две одделни британски студии покажаа дека вакцинацијата придонесува за драстично намалување на бројот на хоспитализирани поради Ковид-19. Прелиминарните резултати од студија во Шкотска покажуваат дека...

Најголем пад на туризмот во историјата, за опоравување потребни неколку години

За светскиот туризам 2020 година е најлошата година во историјата со пад на меѓународните туристички пристигнувања за 74 проценти или околу милијарда помалку...

Лабораториски анализи: Вакцините на Фајзер/Бионтех и на Модерна штитат од новите мутации на коронавирусот

Новите лабораториски студии покажуваат дека вакцините на Фајзер/Бионтех и на Модерна штитат од нови мутации на коронавирусот, јави Си-Ен-Ен. Резултатите од студијата објавена во New...

Македонија втора во регионот по девизни резерви во злато – само Србија е пред...

Македонија е втора на Балканот по девизни резерви во злато, и во моментов има околу 6.8 тони во своја сопственост, пишува специјализираниот портал за...

Како функционира шемата на лажни вести на ВМРО-ДПМНЕ или како да купите 150 респиратори...

Со половина милион евра се купуваат дури 150 респиратори! Можеби звучи крајно нелогично за толку малку пари да се купи толкава количина на стока...

Треба ли ВМРО-ДПМНЕ да даде нов предлог за министер во МВР?

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ која треба да предложи свои кадри во техничката влада, за министер во МВР предлага кандидат кој доаѓа од одбраната, војното лице Драган...

Последни вести

Избор на уредникот