петок, јануари 27, 2023

Венко Филипче – внук на револуционер и хуманист, син на врвни доктори!

Кој е доктор Венко Филипче кој во најтешките моменти во историјата на македонскиот народ го води здравствениот систем. Она што до сега не сте...

(ФОТО) 7 куси ПРАШАЊА до ПАРТИЈАТА светски ФЕНОМЕН

Има ли друга партија во светот која е убедена дека ВОДИ НА АНКЕТИ (како таа на “Маркет вижн” што членството на опозицијата со...

Четири години се доволни за на Мицкоски да му текне дали го познава Кичеец,...

Граѓаните се солидарни, па на несолидарното ВМРО-ДПМНЕ му оставаат гратис простор од четири години да направи исчекор и да си помогне прво себеси, а...

Кој уште верува на манекени кои парадираат по пазари во кошули кои чинат колку...

За само три дена предизборна кампања од Игор Јанушев не слушнавме ништо конкретно, освен дека тој ќе ги исправал неправдите што ги направил СДСМ,...

Што знаевме, а што дознавме за новиот “Шефе ми текна”?!

Што веќе знаевме, а што ново дознавме за Игор Јанушев, новиот “Шефе, ми текна”: Денес декларативно се промовира како нов кадар на Мицкоски, во...

Треба ли да се повлече? За само еден месец како министерка, Мизрахи направи премногу...

На 3 јануари 2020г или пред нешто повеќе од еден месец беше избрана техничката влада која има задача да ги подготви и спроведе предвремените...

(ФОТО) Со кое право злоупотребувате деца во кампања и кој ви дозволи да им...

Изгледа на Христијан Мицкоски и на останатите учесници во политичката кампања која ја предводи ВМРО-ДПМНЕ, воопшто не им е несвојствено за време на средбите...

(ВИДЕО) Големо БЛАГОДАРАМ до носителите на ИЕ од редовите на ВМРО-ДПМНЕ

Големо БЛАГОДАРАМ до носителите на изборните единици на ВМРО-ДПМНЕ и најтесниот круг околу нив: • што не се ни трудат да сокријат дека учеле и...

Дали загатката на коронавирусот е во крвните групи?

Сериозен или лесен тек на болеста, смртен исход или отсуство на симптоми... Коронавирусот и натаму крие многу мистерии. Некои научници веруваат дека добар дел...

ВМРО ДПМНЕ во уште еден обид незаконски да избере директор на НРТВ (МРТ)?

Претседателката на Програмскиот совет на МРТ (НРТВ), Смилка Јанеска-Саркањац, потврдила за порталот 360 степени дека утре ќе се разгледува одлука за распишување конкурс за...

Последни вести

Избор на уредникот