Министерката за труд и социјала Рашела Мизрахи за шеф на кабинет во МТСП ја назначила Марија Апостолова, поранешната советничка на Груевски кога тој беше Премиер, пренесува А1он.

Апостолова беше дел главните лица задолжени за давање насоки од Владата на Груевски кон членовите на Извршниот Комитет на ДПМНЕ за тоа кој што треба да прави, зборува, гостува на телевизии и слично, реагира јавнос додавајќи дека ова јасно покажува дека Мизрахи е слеп послушник и слуга на Груевски и дека наместо да работи професионално, таа ќе извршува наредби на криминалци.

Целиот текст на А1он прочитајте го на следниов ЛИНК.