Следува период на стабилно време со ниски утрински температури и со умерен, а долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северен правец.

Прогноза за 30.01.2024
Минимална температура: -11°C до -2°C
Максимална температура: 3°C до 12°C

Утрото студено со мала до умерена локална облачност, преку денот сончево. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, поизразен долж Повардарието.

Прогноза за 31.01.2024
Минимална температура: -12°C до -3°C
Максимална температура: 5°C до 13°C

Утрото студено и ведро, преку денот претежно сончево. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Прогноза за 01.02.2024
Минимална температура: -11°C до 0°C
Максимална температура: 7°C до 14°C

Утрото студено и ведро, преку денот претежно сончево. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.