До почетокот на следната седмица ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Од среда се очекува значителна промена на временската состојба, проследена со зголемена облачност, врнежи од дожд, локална појава на грмежи, засилен ветер и опаѓање на температурата.

Прогноза за 13.04.2024
Минимална температура: 4°C до 10°C
Максимална температура: 23°C до 29°C

Сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северен правец.

Прогноза за 14.04.2024
Минимална температура: 4°C до 11°C
Максимална температура: 24°C до 30°C

Сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Прогноза за 15.04.2024
Минимална температура: 5°C до 12°C
Максимална температура: 23°C до 30°C

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.