петок, декември 2, 2022

(ВИДЕО) Мицкоски – контрадикторен по 100-ти пат

Мицкоски: Викенд без ДДВ, тоа го ветивте пред изборите и тоа мора да го испорачате! Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи законско решение каде што ќе...

Твитер “гори”: Ко на магаре да зборуваат дека не треба да се собираат во...

На Твитер може да се видат фотографии од шпицниот кандидат за премиер и носителот на Изборната листа во 4-ката, Христијан Мицкоски и Александар Николовски...

Поголем проблем е што 42 годишен човек, универзитетски професор, не бил доволно информиран за...

Бил фатен во кафана. Голема работа. Поголем проблем е што 42 годишен човек, универзитетски професор не бил доволно информиран за мерките за справување со вирусот. Втор...

Револуционер: Се перат ли КОКАИНСКИ ПАРИ во фирмите кои гравитираат околу потпретседателот на ВМРО...

На порталот Revolucioner.press линк ОВДЕ е објавен текст со наслов: „Се перат ли кокаински пари во фирмите кои гравитираат околу потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар...

Јанкуловски со порака до сограѓаните од сите вери и нации: Ги преминавте сите граници!

Сограѓани, сожители, соселани од сите вери и нации и како и да се чувствувате. Не знам кога конечно ќе разберете и прифатите дека: - короната е...

(ФОТО) ВМРОВСКИ кадар во МЗШВ фатен во ПОТКУП?! Ќе каже ли нешто заменик-министерот ТРИПУНОВСКИ...

Изгледа на старите вмровски кадри во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство никој не им кажал дека времето на режимот заврши, па продолжуваат со...

Сведоштво: Газдата ме казни зошто сум давал фискални сметки додека тој се луксузираше за...

Ги гледам газдите на кафетерии и ресторани, вчера се бунат дека немале да ги користат предложените мерки, ќе ги отпуштале работниците. Гледајки и слушајки го...

Д-р Гогов: Колеги доктори се правеа херои по интернет а одбија да направат интернистичка...

По информацијата дека  Д-р од Струмица, член на ВМРО-ДПМНЕ, одбил да прегледува лица во карантин , вечерва се огласи и директорот на болницата Наќе Гогов. Toj потврди...

(ФОТО) Герила: Компас пред “Белата палата”. Ќе знаат ли да го употребат од ВМРО-ДПМНЕ?

Утрово пред "Белата палата" на ВМРО-ДПМНЕ осамна компас, преку кој активистите праќаат порака до партијата на Мицкоски, да не се прават дека не се...

Милчин: Да сум на местото на Мицкоски, веднаш би побарал оставка од Александар Николовски

Бурни реакции во јавноста предизвикаа небулозните изјави на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа во Изборна единица 4, Александар Николовски. Николовски, воведувањето на...

Последни вести

Избор на уредникот