вторник, јули 14, 2020

Револуционер: Се перат ли КОКАИНСКИ ПАРИ во фирмите кои гравитираат околу потпретседателот на ВМРО...

На порталот Revolucioner.press линк ОВДЕ е објавен текст со наслов: „Се перат ли кокаински пари во фирмите кои гравитираат околу потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар...

Јанкуловски со порака до сограѓаните од сите вери и нации: Ги преминавте сите граници!

Сограѓани, сожители, соселани од сите вери и нации и како и да се чувствувате. Не знам кога конечно ќе разберете и прифатите дека: - короната е...

(ФОТО) ВМРОВСКИ кадар во МЗШВ фатен во ПОТКУП?! Ќе каже ли нешто заменик-министерот ТРИПУНОВСКИ...

Изгледа на старите вмровски кадри во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство никој не им кажал дека времето на режимот заврши, па продолжуваат со...

Сведоштво: Газдата ме казни зошто сум давал фискални сметки додека тој се луксузираше за...

Ги гледам газдите на кафетерии и ресторани, вчера се бунат дека немале да ги користат предложените мерки, ќе ги отпуштале работниците. Гледајки и слушајки го...

Д-р Гогов: Колеги доктори се правеа херои по интернет а одбија да направат интернистичка...

По информацијата дека  Д-р од Струмица, член на ВМРО-ДПМНЕ, одбил да прегледува лица во карантин , вечерва се огласи и директорот на болницата Наќе Гогов. Toj потврди...

(ФОТО) Герила: Компас пред “Белата палата”. Ќе знаат ли да го употребат од ВМРО-ДПМНЕ?

Утрово пред "Белата палата" на ВМРО-ДПМНЕ осамна компас, преку кој активистите праќаат порака до партијата на Мицкоски, да не се прават дека не се...

Милчин: Да сум на местото на Мицкоски, веднаш би побарал оставка од Александар Николовски

Бурни реакции во јавноста предизвикаа небулозните изјави на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа во Изборна единица 4, Александар Николовски. Николовски, воведувањето на...

Дезориентираниот Мицкоски – Вчера бара воведување кризна а денеска вонредна состојба

Во текот на вчерашниот ден, во вилата Водно се одржа лидерска средба, по која претседателот на СДСМ, Зоран Заев, јасно и гласно повика да...

(ВИДЕО) Кандидатот на Мицкоски, Бишевац, за вмровските гласачи: Тие не вклучуваат мозок

На листата за пратеници во Изборната единица 1, ВМРО-ДПМНЕ го кандидира поранешниот новинар на А1 телевизија, Сафет Бишевац. Бишевац, 2011г беше избран за пратеник во...

Твит на денот – Николовски: Целосно ги демантирам лагите за наводни карантини на функционери...

Целосно ги демантирам лагите објавени на медиуми кои се познати по ширење лажни вести. Лажни вести се дека директорката со симптоми била на партиски состаноци,...

Последни вести

Избор на уредникот