Откако се појави видео на фејсбук како маж шутира куче, јавноста оправдано бурно реагираше.

Порталите пишуваа дека мажот кој го шутира кучето е всушност независен советник во Советот на општина Македонски брод.

Но, попладнево се појавија фотографии на кои јасно се гледа дека советникот е верен подржувач на политиките на ВМРО-ДПМНЕ и директно учествувал во кампањата за последните претседателски избори со поддршка за кандидатката на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Сиљановска-Давкова.