Цветанов: Со ваква ли мизерна понуда на кадровски решенија и однесување кое што не...

Цветан во Министерство за земјоделие, шериф, циничен, а и врска нема од земјоделие. Мизахри во МТСП ги носи кадрите на Грујо и покажува сила кон...

(ВИДЕО) Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои дошле на еколошкиот протест, посрамени!

СРАМ ДА ВИ Е! Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои дошле на еколошкиот протест, посрамени! „Срам да ви е, во ваше време вие што направивте?“ - им...

Јоци: ,,Рекет” стана толку досадно, да само Геројна може да го направи хипер забавно

Ова ,,Рекет" стана толку досадно, да само Геројна може да го направи хипер забавно. Да извади некоја ланска кошула од Боки, од свој плакар,...

Цветан со ароганција до Илиев: Јас сум за тебе министер!!!

Иако е само привремен дополнителен заменик министер во МЗШВ, со рок на употреба до 12 април, кадарот на Мицкоски, Цветан Трипуновски кој отиде во...

Илиев до Трипуновски: Не се смеј цинички и не го лажи народот!

"Не се смеј цинички, гледај ме во очи, не гледај во камерите, човекот гледај го во очи. Толку сте лоши и злобни, сакате брзо...

Илиев до Трипуновски: Дали си заработил 5 денари од земјоделие?!

"Во 11 години владеење, кажи дали имавте една година со откуп над 200 денари? Ти си извадил ли пет денари од земјоделие? Освен државата...

Илиев: На Цветан му поставив 3 прашања. Наместо одговори добив ароганција, цинизам, потсмев…

“Почитувани сограѓани и пријатели, Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, Цветан Трипуновски, обвинет за криминал од 7.214.130 денари, ја обвинува мојата мајка за задоцнето плаќање на закупнина,...

Издуваните балони на ДПМНЕ

Во изминатите неколку месеци ВМРО ДПМНЕ покажува колку беше лошо во нивно време и колку полошо ќе биде доколку се вратат на власт сега....

Кои се “Кинезите” што беа денес нападнати?

Луѓето се од невладината организација Heavenly Cultural Word Peace Restoration Of Light(HWPL) во рамките на Обединетите Нации од Сеул, Јужна Кореа. Денес беа во Свети...

Јоци за Ѓорчев: Се прашувам типусов, цел живот на наш грб?

Влатко Ѓорчев следен пат нека си земе пелена во дуел со Јагода Шахпаска. Пошто за неа е бебе кое гуга - ,,гу гууууу". Негов цитат -...

Последни вести

Избор на уредникот