понеделник, јануари 30, 2023

Смилков: Од сите граѓани, само вмровците не се радуваат на членството во НАТО

Од сите граѓани, само вмровците не се радуваат на членството во НАТО! Само вмро како партија и мицко како извршител на почесниот претседател на партијата,...

Лукароски за спортот во времето на ВМРО-ДПМНЕ: Бројни таленти никогаш не облекоа репрезентативен дрес...

Кога во 2006 година ВМРО-ДПМНЕ дојде на власт тотално го испартизира спортот... Ги смени раководните луѓе во сите спортски организации... Смени селектори, тренери... Бројни...

Реџепи: Коалицијата со СДСМ ќе биде инспирација Албанците да излезат на избори

Ние секогаш се залагавме да има коалиција која ќе донесе промена, да донесе максимализација на потенцијалот на нашаите поддржувачи. Што се однесува до можноста...

(ВИДЕО) Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои дошле на еколошкиот протест, посрамени!

СРАМ ДА ВИ Е! Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои дошле на еколошкиот протест, посрамени! „Срам да ви е, во ваше време вие што направивте?“ - им...

Бошкова-Мицевска: Вмроните УРЛААТ кога не се на власт и ќутат кога некои како ДАНЕЛА...

Што заклучив? Вмроните, неутроните и неутровмроните УРЛААТ кога не се на власт и ќутат кога некои како ДАНЕЛА се на власт. За 82 дена доста. ФБ статус...

Заев: Првпат очекувам да направиме предизборна коалиција со партии од албанскиот блок

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска од Виница најави предност на својата партија во однос на коалициското договарање за претстојните избори со сите партии,...

(ВИДЕО НА ДЕНОТ) Салиу до Мицкоски: Веќе не се ни трудите да ja сокриете...

Вчера на социјалната мрежа Твитер, новинарот Фуркан Салиу од ТВ Клан објави видео од прес-конференцијата на претседателот ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со унгарскиот министер за...

ЖЕСТОКИ Твитер реакции за аудио-бомбата за Јанушев

40% од членовите на вмро се загрижени, зошто ? pic.twitter.com/6jB9YwC62j — Човекот од управата (@GoLemiot_Brat) July 3, 2020   Хахахаха... каква пародија од партија. pic.twitter.com/hg7fZnysGq — Sveste tese...

(ВИДЕО) Јоци: Само “патриотиве” си славеле непречено Велигден, ова се случува кога ќе му...

Само ,,патриотиве" си славеле непречено Велигден. Нит пријави имаат, нит бутур. Исто и оној советникон на Наќо, кој, во полициски час се рашетавал, па кога го...

Илиевски: Претседателот на СОНК да не заборавил да се консултира за прекинот на штрајкот...

Откако го прифати покачување од 12%, плус превоз и долгочекуваното К-15, СОНК го прекина штрајкот. Денес, СОНК "одлучи" да продолжи, ама не и во градинките....

Последни вести

Избор на уредникот