среда, ноември 29, 2023

Сега кога конечно ќе се уништи основниот постулат на великобугарските сништа, ВМРО е против...

Не ви е малку чудно дека, Бугарите всушност бараат да се направи јасна дистинкција меѓу Бугарите и Македонците во уставот, со тоа убивајќи ја...

Се заканува со тепање на функционери! СКАНДАЛОЗНО ОДНЕСУВАЊЕ НА ЕКС ДИРЕКТОР КОЈ БЕШЕ ФАТЕН...

Како што најавивме во предходниот прилог, “Граѓански збор” се приклучува на апелите за борба против говорот на омраза што се шири на социјалните мрежи. Во...

(СТОП ЗА ГОВОР НА ОМРАЗА) Кој екс директор се служи со зборовите: лешинари, гом*а,...

“Граѓански збор” се приклучува на апелите за борба против говорот на омраза што се шири на социјалните мрежи. Во таа насока започнуваме со серијал од...

Многу луѓе не знаат што значи тоа претседавање со ОБСЕ

Македонското претседателство со ОБСЕ е светла точка генерално во историјата на македонската дипломатија и факторизацијата на нашата држава. Спротивно мислат (многу) луѓе кои не знаат...

(ВИДЕО потсетување) Како Мицика ја фали „мајка Данела“ и бара да се заокружи број...

ВМРО-ДПМНЕ: „Згрозени сме од Данела“, „неспособната Данела“, „лудата Данела“, „Скопје празнично како Кабул под Талибанците“... Е, сега, погледнете го видеово од лани, како Мицика ја...
zoran milosevski

Милошески: Вистинска агресија на човековите сетила од страна на платените пропагандистички вувузели на ДПМНЕ

Релативизирањето на резултатите од истражувањето на ИРИ, нема да ја смени реалната слика за состојбите на македонската политичка сцена. Грујо не е најпопуларен, туку НАЈМАЛКУ...

„Додека не станам премиер, ќе бидам кукавица бидејќи немам влас за да те тепам...

"Кога ќе станам премиер ќе те влечам по улици" Преведено значи и "додека не станам премиер, ќе бидам кукавица бидејќи немам влас за да те...

Бизнис патриотизамот на Јанушев

Игор Јанушев, вистински патриот! Е вака се сака државата... Ќе си потпишеш договор на 15 години со кој ќе овозможиш на некој да се збогати...

Лазаревски: ВМРО има стратегија на создавање постојана состојба на стрес и криза во Скопје

Очигледно е дека ВМРО има стратегија на создавање постојана состојба на стрес и криза во Скопје. Тие на градот гледаат како на алатка за...

Полицијата го стопирала пратеникот Јаулески, а тој одбивал да дува во видно алкохолизирана состојба?!

На твитер утринава се појавија неколку твитови за пратеникот од ВМРО ДПМНЕ Јован Јаулески. Пратеникот на вмро дпмне Јован Јаулески, во видно алкохолизирана состојба возел...

Последни вести

Избор на уредникот