(ФОТО) Герила: Компас пред “Белата палата”. Ќе знаат ли да го употребат од ВМРО-ДПМНЕ?

Утрово пред "Белата палата" на ВМРО-ДПМНЕ осамна компас, преку кој активистите праќаат порака до партијата на Мицкоски, да не се прават дека не се...

Милчин: Да сум на местото на Мицкоски, веднаш би побарал оставка од Александар Николовски

Бурни реакции во јавноста предизвикаа небулозните изјави на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа во Изборна единица 4, Александар Николовски. Николовски, воведувањето на...

Дезориентираниот Мицкоски – Вчера бара воведување кризна а денеска вонредна состојба

Во текот на вчерашниот ден, во вилата Водно се одржа лидерска средба, по која претседателот на СДСМ, Зоран Заев, јасно и гласно повика да...

(ВИДЕО) Кандидатот на Мицкоски, Бишевац, за вмровските гласачи: Тие не вклучуваат мозок

На листата за пратеници во Изборната единица 1, ВМРО-ДПМНЕ го кандидира поранешниот новинар на А1 телевизија, Сафет Бишевац. Бишевац, 2011г беше избран за пратеник во...

Твит на денот – Николовски: Целосно ги демантирам лагите за наводни карантини на функционери...

Целосно ги демантирам лагите објавени на медиуми кои се познати по ширење лажни вести. Лажни вести се дека директорката со симптоми била на партиски состаноци,...

(ВИДЕО) Се заканува ли првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ Гази Баба со тепање? ПОГЛЕДНЕТЕ

На Фејсбук се појави видео за кое објавувачот (фан страната Криминалите на ВМРО-ДПМНЕ) тврди дека претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Гази Баба, Тони Бојковски...

Така е кога ставаш ефтини фасади…

Вести од 2014 ⬇️ - МЕПСО ќе добие барокна фасада од 10.5 милиони евра. Вести од 2020 ⬇️ - Силен ветар ја откорна фасадата на МЕПСО. Така е кога ставаш...

Со Стево, шо е комшија на сите скопјани, гарант победуваат

Со Стево, шо е комшија на сите скопјани, гарант победуваат. Ја не знам ебен чоек шо ќе гласа за Стево, кој у прв градоначалнички мандат...

(ВИДЕО) Нова “Бомба” на Милошоски: Никогаш Северна, само во заграда!

Независна Република Македонија (Горна), Суверена Република Македонија (Северна)....кои беа предлозите на Антонио Милошоски за името на државата? Сеир

Јанева: Кога Ѓеро ќе се јави, веднаш пред очи ми доаѓа кофа со боја...

Кога Ѓеро ќе се јави, веднаш пред очи ми доаѓа кофа со боја – и тој сиот ,,нацртан”. Дали беше момент на докажување за...

Последни вести

Избор на уредникот