петок, декември 8, 2023

(ВИДЕО) Патриотски кластер во најава, со оро, со гозби, со сè?!

Повеќе од очигледно е дека патриотските анти-корона активности се неприкосновени како на терен, така и на социјалните мрежи! Останува да видиме дали е на повидок...

(ФОТО) Поздравот до Мишко Иванов после вчерашните интервјуа – СТРАШНО! МВР?!

Што да каже човек. Страшно. Овој поздрав ми стаса после двете интервјуа со Мицкоски и Заев. Не дека ќе не исплаши, ама добро е...

Госпоѓо Силјановска! Да мислевте на граѓаните за 11 години ќе градевте болници а не...

Александара Тортевски со твит кон Гордана Силјановска-Давкова: Госпоѓо Силјановска! Не сакаме вашиот лидер да бара помош за нас и да му бидеме должни. Следниот пат, помошта...

ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО: Еве како Бојан Јовановски во затвореничко писмо демантира каква било поврзаност на...

"Категорично и одговорно тврдам дека со премиерот Зоран Заев сум имал средби кога гостувал во 1ТВ и сум имал средби во врска со активности...
Sasko Mitovski

Митовски: Денеска селата Огут и Нерав им затворија врата на ВМРО – ДПМНЕ, граѓаните...

Од дневните политички збиднувања редно е да споменеме дека денеска преставниците на ок вмро дпмне Крива Паланка при нивната посетата во село Нерав и...

Наум Петрески објави дека веќе нема да почитува мерки, наместо ПРИМЕР за сите, голем...

Златно грло, празна глава?! Иако на Петрески не му е прв пат да ја бранува јавноста со неговите "бисери", се чини дека овојпат капката ја...

ДНОТО Е ПРОБИЕНО! Претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Делчево: Во колку часот беше аплаузот...

Дали Горанчо Тодоровски, претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Делчево, по вчерашната информација дека министерот за здравство Венко Филипче оди во самоизолација заради контакт...
Sasko Mitovski

Митовски: 20 + работи за злосторството на ДПМНЕ за кое сите кои сега читате...

Ја укинаа дневната тарифа на струја – МОЛЧЕВТЕ  Тепаа студенти на плоштад – МОЛЧЕВТЕ  Незаконски рушеа објекти – МОЛЧЕВТЕ  Затвораа невини новинари – МОЛЧЕВТЕ  Во 2016 починаа над...

Фронтлајн: Челниците на ВМРО-ДПМНЕ слават роденден, спротивно на препораките за заштита од корона вирусот

Лицемерието на челниците на ВМРО-ДПМНЕ се гледа на секој нивни чекор. На социјалните мрежи се појави фотографија од поранешниот вицепремиер, Васко Наумоски, како го...

Драган Вучиќ, човекот кој ми донесе пица во недела во 9 на врата, пицеријата...

Твитер заедницата денеска со последен поздрав до Драган Вучиќ, македонскиот пандан на Опра Винфри, македонскиот генијалец и бренд без ниту еден пропаднат проект. Слава...

Последни вести

Избор на уредникот