петок, февруари 3, 2023

(ВИДЕО) Фолклорен фестивал “Корона 2020”

Во текот на вчерашниот ден на социјалните мрежи се појави снимка со оро за кое се тврди дека е направено вчера во скопската населба...
zoran milosevski

Милошески: Вистинска агресија на човековите сетила од страна на платените пропагандистички вувузели на ДПМНЕ

Релативизирањето на резултатите од истражувањето на ИРИ, нема да ја смени реалната слика за состојбите на македонската политичка сцена. Грујо не е најпопуларен, туку НАЈМАЛКУ...

(ВИДЕО) Бени се кандидирал за градоначалник. Мишко се “умре” од смеење

Мишко му се смее на Бени дека се кандидирал за градоначалник. Не може да почне муабет од смеа.

Лукароски: ВМРО-ДПМНЕ се опседнати да најдат криминал… Ама некако тешко им оди

Која е 'форава' со толку помпезно најавување на криминал, па уште најава еден ден порано (демек прво фанфари 24 часа ќе слушаме), за после...

Јоци за ВМРО: Ние ги чекаме торбата ,,луј витон” и 1,5 милиони евра да...

Откако чувме како Мице лани се договарал со Кичеец на увце, притоа главата на октоподот за ,,Рекет", 9 месеци, ни тврди Мице била кај...

Бизнис патриотизамот на Јанушев

Игор Јанушев, вистински патриот! Е вака се сака државата... Ќе си потпишеш договор на 15 години со кој ќе овозможиш на некој да се збогати...

„Додека не станам премиер, ќе бидам кукавица бидејќи немам влас за да те тепам...

"Кога ќе станам премиер ќе те влечам по улици" Преведено значи и "додека не станам премиер, ќе бидам кукавица бидејќи немам влас за да те...

(ВИДЕО) СКАНДАЛОЗНО: Мицкоски бара слобода за насилниците од 27 април, нарекувајки ги “уставобранители”

Дали Мицкоски и неговата партија со денешниот срамен протест за слобода на насилниците, си забетонираа нови четири години опозиција?! Свесен ли е лидерот на ВМРО-ДПМНЕ...

ИЗГЛЕДА ЗА ВМРО СЕПАК НЕМА ДНО?! Претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе: Аплаузот...

Кога се работи за ВМРО-ДПМНЕ, изгледа и под дното сепак има дно?! Проценете сами дали очигледните "миленичиња" на Јанушев и Мицкоски имаат некакви морални...

Последни вести

Избор на уредникот