Го гледав пред некој ден Мицкоски во „Еден на еден“. Што ми остави најмногу...

Ако сме во црнила, зошто толку многу се смееше? Го гледав пред некој ден Мицкоски во „Еден на еден“. Што ми остави најмногу впечаток? Прво, Мицкоски...

(ФОТО) Селфи од кабинетот на Трипуновски: Цигари на маса и фејсбук на компјутер

На социјалните мрежи се споделува селфи фотографија од лица во кабинетот на дополнителниот заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски на која...

Граѓаните до Ѓорчев: Собираш политички поени на ваква несреќа, засрами се!

Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ, познат како вечниот пратеник, вечерва кога сите се во шок од трагедијата во Тетово, тој побрза да фаќа политички поени. Но...

Потсетување за Стоилковски како Ставрески (не)одговараше на 100 пати поставено прашање

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски, денеска пред министерството за финансии постави 30 прашања на кои како што вели, Нина Ангеловска немала одговор. На оваа негова...

Филипче се бори и ден и ноќ! Ваков министер за здравство државата немала 10...

Во денешното издание на контактната емисија “Здраво Македонијо” емитувана на Канал 5 телевизија гледачите со лавина  коментари во однос на работата на министерот за...

Само три недели на власт и одма е подготвен да покаже сила, да понижи...

Ова видеото на заменик министерот за земјоделие е класика ДПМНЕ. На страна што има мобинг и неовластено снимање со кое се нарушува приватноста на...

Пиши-бриши патриотизам: Чулев го напиша името СЕВЕРНА, но по реакциите од јавноста го избриша

По министерката Мизрахи, денеска уште еден владин функционер од ВМРО-ДПМНЕ го употреби името СЕВЕРНА. Техничкиот министер во МВР, кадар на Мицкоски, Наќе Чулев денеска на...

Граѓанин до Јанушев: Ајде изгласајте го законот за ЈО и најдете си адвокати

Ајде изгласајте го законот за Јавно обвинителство и најди си адвокати за твојот криминал, коментира на Фејсбук Коста Михајловски на статус на генералниот секретар...

“Начешлани во фотеља и друг да ви помага, мајката!” – реакција од граѓаните на...

Новиот в.д директор на ЈСП, поставен од градоначалничката Арсовска, побара помош од владата поради покачената цена на метанот. - Бараме Владата да ја субвенционира разликата...

Ги засмејува граѓаните: Мицкоски веќе никој не го сфаќа сериозно?

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ веќе никој не го сфаќа сериозно? Граѓаните се исмејуваат на неговите тврдења. Ова е само еден од коментарите во вид на "гифт"...

Последни вести

Избор на уредникот