Подржувач на ВМРО-ДПМНЕ за Александар Николовски: Човекот што се шлепа со сите

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ имаше свое обраќање пред новогодишните празници. Доказ дека политичарите не секогаш од своите подржувачи добиваат позитивни зборови е коментарот на еден подржувач...

“Начешлани во фотеља и друг да ви помага, мајката!” – реакција од граѓаните на...

Новиот в.д директор на ЈСП, поставен од градоначалничката Арсовска, побара помош од владата поради покачената цена на метанот. - Бараме Владата да ја субвенционира разликата...

Дали Мицкоски после враќањето од Будимпешта се тестираше и зошто докторите ги дели на...

Во попладневното викенд-издание на контактната емисија "Во тек" на ТВ 24 гледачка револтирано го коментира потегот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ кој понуди стручна помош...

Реакција на жители на Пробиштип: “‘Ќе ни одговори ли денес Јанушев кој е сопственикот...

Ви ја пренесуваме во целост реакцијата која пристигна до нашата редакција од доброупатени граѓани, жители на Пробиштип, а која се однесува на неуспешинот проект...

Да не заборавиме дека со СДСМ конечно дочекавме слобода на изразување и мислење, за...

Коментари на гледачи во контактната емисија “Во тек” на 24 телевизија запрашани каква кампања очекуваат, но и што очекуваат од овие избори. "Луѓето нека...

Без Парламент нема ни ЕУ, ни попис…ако утре вирусот повторно земе замав пак ли...

Гледач во контактната емисија "Во тек" на 24 телевизија со став дека ако не се спроведат избори ќе се закочи и членството во ЕУ,...

Мицкоски ќе остане запаметен по тоа што го бојкотираше референдумот, па сега и изборите...

"Нема договор меѓу политичките лидери, нема договор за датум за избори. Во ВМРО порано сепак имало лидери кои носеле политички одлуки, без разлика дали...

Вие од ВМРО-ДПМНЕ најмалку имате право да зборите за злоупотреба на службени возила

"Јанушев, да те потсетам....декември 2013 година, Груевски секој ден заедно со цела Влада, министри и директори на јавни претпријатија во државата, правеа трибини во...

Пиши-бриши патриотизам: Чулев го напиша името СЕВЕРНА, но по реакциите од јавноста го избриша

По министерката Мизрахи, денеска уште еден владин функционер од ВМРО-ДПМНЕ го употреби името СЕВЕРНА. Техничкиот министер во МВР, кадар на Мицкоски, Наќе Чулев денеска на...

Некои упорно работеа против препораката за започнување преговори, ама Заев, Димитров и Османи влегуваат...

Во денешното издание на емисијата "Во тек" на 24 ТВ гледачка со свој коментар за доделената препорака на нашата земја за започнување преговори за...

Последни вести

Избор на уредникот