петок, декември 2, 2022

Јовановиќ: Груевски имаше инсталирано апсолутен клиентелистички систем преку корупција

Сталинисти, авторитарци, популисти и ноторни лажови кои изгледаат и делуваат мафијашки, обвинуваат за корупција и пад на медиумските слободи во државата. Сите луѓе на...

Новинарот Адамчевски го раскажува своето лично искуство со корона вирусот: Не е „од мачка...

Баба ми имаше обичај, кога нешто ќе може лесно да се реши или за нешто што не треба голем напор или што не е...

Сликата има силна симболика на подземје, тајни состаноци по темни подруми, договарање криминални подвизи

Стварно е морбидна сликава. Дали намерно или ненамерно, има силна симболика на подземје, тајни состаноци по темни подруми, договарање криминални подвизи, итн. Ептен ја...

Тодоров: Евтина политичка провокација – Некои почнаа повторно да ја спасуваат земјава од федерализација,...

-Јас себеси се дефинирам како припадник на либералниот конзервативизам односно умерениот патриотизам, па согласно на тоа и тие ставови и политики ми се поблиски...

Тричковски: Исцелителот не го негира разговорот со Зоки, тој само вика дека во тој...

Важно е да се забележи дека Исцелителот не го негира разговорот со Зоки, не вели, како неговиот ментор што велеше за бомбите на Заев:...

Џисус Крајст Мицкоски

Христијан Мицкоски постираше ваков статус до нацијата: „Чувствувам одговорност да споделам една кратка анализа и ќе оставам граѓаните да одговорат: Дали Заев и СДСМ...

Забрчанец: Арсовска мора да разбере дека има обврска да им помогне на граѓаните, а...

Данела Арсовска на ТВ21 кажала дека било преседан Владата да бара од градот да ја спасува за парното греење. Срамна е оваа изјава, заедно со...

Зимата доаѓа, а којотите ќе дојдат по своето…

Бугарското вето за Македонија доаѓа во многу лош момент за сегашната власт, а и за целата држава. Многу енергија и надежи се вложија околу...

Вчера на протест Мицкоски побара ПРАВДА и веднаш денес на обвинителна клупа седнаа Вељановски,...

Христијан Мицкоски има авторитет и кредибилитет... Вчера на протест побара ПРАВДА и веднаш денес на обвинителна клупа седнаа Трајко Вељановски, Миле Јанакиески, Спиро Ристовски и...

Жерновски: Блокада на Скопје откако ти е блокирана партиската сметка

Блокада на квадрат Нема “помудар” политички потег од оној да најавиш блокада на Скопје откако ти е блокирана партиската сметка. ФБ статус на Андреј Жерновски

Последни вести

Избор на уредникот