петок, јануари 27, 2023

Хајредини: НАТО конечно бидна благодарение на Зоран Заев, а не на тој што десет...

“НАТО конечно бидна” благодарение на Зоран Заев, а не на тој што десет години го подржуваше Никола Груевски. Кој им е виновен на...

Јанески: Ме побара да му снимам глас за реклама, изумив за парите, дојде со...

Сè уште ми е неверно дека Драган Вучиќ повеќе не е меѓу нас. Во шок сум од претпладнево, откако ја прочитав информацијата за неговата...

Тодоров: Филипче е мета на црна пропаганда, го бранам затоа што знам како му...

Некои ќе речат еве го пак го брани Венко. Јас ќе одговорам, да, го бранам од една лоша, валкана и опасна пропаганда од причина...

Јовановиќ: На 12 април ќе почувствува шљамот на Мицкоски колку Заев не е сам

Еве зошто сум на страната на Зоран Заев: "Барам чист мандат за целосно да се посветиме на економијата". Го реши нерешливото: името. Не помири со...

Прашање за Мизрахи: Каква е нејзината поврзаност со фирмата преку која Началникот ја набавуваше...

Поврзаноста на Рашела Мизрахи со Никола Груевски и Сашо Мијалков Додека Груевски беше министер за финансии, а потоа и премиер членови на Управниот Одбор на...

Филипче на Твитер со кратка и јасна порака за лагите на Мицкоски. Еве што...

Бидете спокојни, тестови има и постојано се набавуваат резерви, твитна министерот Филипче. Бидете спокојни, тестови има и постојано се набавуваат резерви. — Венко Филипче (@VFilipche) April...

Цветанов: Што ако на виделина излезат докази дека Мицко продавал државни тајни на официјален...

Што ќе прават следбениците на Мицко ако на виделина во ЈО излезат докази, дека Мицко продавал државни тајни на официјален Бугарски разузнавач, (класифицирани информации...

„Јадевте мекици за петтото дете на Антонио Милошоски, за потоа да работите да ставите...

-Оттука е и сомнежот, но и тешкотијата на граѓаните објективно да разберат во што е несогласувањето околу законот. Се додека одеднаш не се појави...

Не, Арсо. Ти не требаше воопшто да го ставаш тој симбол таму…

Утрината дури два пати згазнав на сонцето од Вергина или Кутлеш, сеедно, затоа што клетите предавници од СДСМ уште не стигнале да го избрусат...

Госпоѓо Силјановска-Давкова: Како ќе се изборите против насилникот во вашите редови? Ќе се оградите...

Јанушев за својата сопартијка: Таа на к*р ми се качи више. Ако ја видам наредниот пат ќе и дадам еден бокс у фаца! Проф.д-р Гордана...

Последни вести

Избор на уредникот