петок, февруари 3, 2023

Зошто ВМРО-ДПМНЕ нема намера да ѝ даде 100 дена на новата влада, како што...

Зошто ВМРО-ДПМНЕ нема намера да ѝ даде 100 дена на новата влада, како што е вообичаениот фер-плеј во политиката­? Едноставниот одговор е дека во...

Лазаревски: Кавгата не е околу развојни проекти во Скопје, туку околу контрола врз парите

Показна вежба ова со ЈСП е само показна вежба на ВМРО наменета за Данела Арсовска, која очигледно незадоволна од немањето контрола врз јавните набавки, тендери...

Нешовски, кој 16 години работи на ЕУ проблематиката, сподели илустративен линк за темелот на...

Денес, кога ЕУ го одобри почетокот за преговори на членство, и кога се чувствувам и по малку свечено (16 години од кариерата работев на...

Налејте вино за два пратеника

Овие избори пред се покажаа еден загрижувачки факт- дека сме далеку од почетните лекции на демократија – тоа се потврди со уривањето на официјалната...

Мерцедесот на Мицкоски

Протестирањето на ВМРО-ДПМНЕ за поскапувањето на струјата некои во јавноста остро го осудија, затоа што била безобразна и дрска пораката да се пишуваат пароли...

Наумоски за ИКС: Еве ги со бетмени и вергини ја бранат македонштината

Лани ова време Институт за Комуникациски Студии бунтуваше Дебармаалци за наводно уништен дрворед, а една година подоцна еве ги со бетмени и вергини ја...

Николовска: Земјоделскиот сектор се наметнува во Влада како клучен, производството на храна е приоритет

Денеска учествував на дебата во МЗШВ на (омилена) тема Договорно производство на сончоглед и пченка. Уште кога видов кој се’ е поканет на средбата, главните...

Арсиќ: Мизо непрозван ја поддржа, Јовановски се исплаши од „Татковината со љубов“

Кога проектот „За татковината со љубов“ беше најавен во една телевизиска емисија од страна на Фатмир Битиќи, гости во емисијата беа и Зоран Јовановски...

Богоев за идејата на Арсовска во Градски парк: Ова е нешто слично како на...

Во цел свет има патеки од чакал во парковите како природен материјал! Температурата летно време со асфалтот ќе се зголеми за неколку степени. Ова е нешто...

Најчевска: „Левица“ е бофл роба од некоја тезга на Битпазар

Партијата која се нарекува “Левица“ е крајниот резултат на градењето на антидемократија и политички бесмисол во Македонија. Тоа е партија која нема вредносен систем (иако...

Последни вести

Избор на уредникот