петок, јануари 27, 2023

Смрди корне од српски и руски служби, пријатели!

Наќе Чулев (who?) го бара Синиша Алексовски, поранешниот советник за државна безбедност на Иванов алијас Фикус. Смрди корне од српски и руски служби, пријатели! И...

Верничката Мизрахи, во котелот на развратот

„Политичарите секако дека би требало да имаат високи идеали, некакви цивилизациски цели кои сакаат да се постигнат во држави на кои им служат. Затоа...

Кекеновски: Ќе гукне ли нешто Мицкоски по изјавата на амбасадорката Брнс?

По изјавата на Амбасадорката на САД во Република Македонија ставовите на ФРОДЕМ по однос на Преспанскиот договор и промената на нашето уставно име се...

Господин господин министер

Има разлика меѓу сиромаштија и беда. Иако двата термина во суштина се однесуваат на лоша и тешка егзистенцијална состојба, во преносна смисла зборот беда...

Со Законот за ЈО Мицковски сам се доведе до мат позиција

По завршувањето на јавната дебата во парламентот за Законот за јавно обвинителство, а посебно од јавните настапи на партиските претставници со коментари за јавната...

Заев: Пратеници беа тепани во Собранието, а луѓето говореа со шепот

Бевме земја каде се прислушуваа граѓаните за да се врши репресија, притисоци, политички и изборни криминали. Пратеници беа тепани во Собранието, а луѓето говореа...

Богојески: По Груевски се е поинаку, по 2011г. беше мачење да се остане на...

Петар Богојески во вчерашното гостување во емисијата „Јади бурек' појасни дека во деведесетите во ВМРО функционирале како семејство. „Се лутам на Љупчо што го избра...

Не е случајно што Зоран Заев е лидер за мир, соживот и толеранција на...

Слушате ли, на листите за пратеници повеќето ќе бидат жени отколку мажи. Што тоа ни кажува? Па за оној што знае да исчитува, значи...

Лукароски: Мене Христијан Мицкоски и тие околу него не ме изненадуваат…

Каква опозиција имаме во Македонија? Каква алтернатива се нуди? Блокираат Закон за обвинителство, блокираат Закон за одбрана... Со овие блокади всушност блокираат наше членство во НАТО...

Монополот како системска субверзија

Не можете да се борите против која и да е’ негативна – да не речам субверзивна (иако тоа би бил можеби најдобриот израз) –...

Последни вести

Избор на уредникот