среда, ноември 29, 2023

Џуџето од Кичево стана џинот на ВМРО-ДПМНЕ

-Антониjо Милошоски се искачи на врвот на главните адути на ВМРО ДПМНЕ во предизборната кампања. Обвинет за нарачана лустрација на невин човек е гласноговорник...

Дали Мицкоски ќе протестира да се сменат судиите од „тефтерчето на Горде“?

Квиз прашање за квисковци Мицкоски ќе протестира и ќе бара: 1) Да се сменат судиите од „тефтерчето на Горде“ 2) Да останат судиите од „тефтерчето на Горде“ Ќе...
ljupcho nikolovski

Николовски: ВМРО-ДПМНЕ молат да нема одлука за ЕУ датум, ваква антидржавност и деструкција не...

ДПМНЕ до последен момент подметнуваа сопки за НАТО, а сега молат да нема одлука за ЕУ датум. Сериозни информации стигаат дека по секоја цена...

Филипче: Јавноста да не наседнува на лажни вести и да не се крева паника...

Јавноста да не наседнува на лажни вести и да не се крева паника без потреба. Здравствениот систем е подготвен и спремни се сите капацитети...

Заев: Рекордните 1,2 милиони туристи во 2019 ја покажуваат успешноста на политиките на СДСМ...

Навистина прекрасен е Охрид во секој период од годината особено кога ќе проштетате со овие млади луѓе овде низ Чаршијата, истакна Заев. „Денеска сме овде...

Заев: СДСМ ја поевтини струјата за граѓаните, а Мицкоски е најлошиот директор на ЕЛЕМ...

СДСМ ја поевтини струјата за граѓаните, а Мицкоски е најлошиот директор на ЕЛЕМ кој увезуваше прескапа струја❗️ СДСМ обезбеди поевтина и стабилна цена на струјата,...

Николовски: Нашето членство расте, на 12-ти април одиме на голема победа

Нашето членство расте, силно сме мотивирани да продолжиме да ја носиме државата напред. На 12-ти април одиме на голема победа!

(СРАМНО ОД ЦВЕТАН) Николовска: Дополнителниот заменик министер агитира на терен земјоделците да не аплицираат...

До Agrotim.mk стигнуваат информации од земјоделци дека дополнителниот заменик министер за земјоделство агитира на терен да не аплицираат за мерката „Млад земјоделец“. МЗШВ да ги провери овие...

Љубезни прашања до Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ

-Се собраа повеќе прашања што во различна форма им се упатени на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во период од две години. Со намера да...

Штетни за државата се „Геровците“ коишто се платени за да плукаат по единствената вистинска...

Ако некој ме праша колку министри во владата на мултиетничка Канада имаат француско потекло, ќе кажам дека појма немам. А и ако 'повикам пријател',...

Последни вести

Избор на уредникот