петок, јануари 27, 2023

Јовановиќ за опструкциите за законот за ЈО: Ако кочиш – ти докажуваш дека си...

Ете, го одбиваат донесувањето на закон за ЈО како предуслов за почетни преговори со ЕУ. Ако не добиеме почетни преговори – виновни се тие...

Костадинов до граѓаните: Оние кои ве натрупаа со камати денеска се противат да истите...

ДПМНЕ заглавени во нивната режимска матрица, денеска преку нивната пратеничка Лилјана Кузмановска не дозволи на комисија, да се отворат законите за Отпис на КАМАТИ...

СЕМ донесе одлуки во корист на Сарачини: Вечер, Курир, Инфомакс и Нетпрес манипулирале

Советот за етика на медиумите во Македонија донесе одлуки: 4 веб страници, Вечер, Курир, Инфомакс и Нетпрес го прекршиле Кодексот на новинарите во известувањето...

Ревизионистите во предизборна офанзива!

Да се скинеш од смеење: токму во моментот кога стартува обидот за политичка рехабилитација на Груевски – читаме и гледаме деновиве, дека тој „згрешил“...

Јовановиќ: На 12 април ќе почувствува шљамот на Мицкоски колку Заев не е сам

Еве зошто сум на страната на Зоран Заев: "Барам чист мандат за целосно да се посветиме на економијата". Го реши нерешливото: името. Не помири со...

Ако ВМРО-ДПМНЕ падне ќе биде избришано засекогаш!

Некој во оваа наша Македонија си прави „Бајрам со паметот“. Да се чуди човек и да не верува. Секој што сака прави.Секој си тера...

Медена лекција за пелин нација

Ма гонете се со вашиот лажен морализам, убавината ќе го спаси светот! Тоа ми паѓа прво на ум после морализаторските ставови низ медиумите и...

Јаневски зад седумте јасени

Денес, понеделник, 20 јануари, се навршуваат точно 20 години од смртта на Славко Јаневски (Скопје, 11.01.1920 – Скопје, 20.01.2000). Пред десетина дена, на 11...

Саморекламирањето на дополнителниот заменик-министер и приватноста и достоинството на административците

Дополнителниот заменик на министерот за земјоделство шумарство и водостопанство, очигледно сакајќи да се саморекламира, изгубил од вид дека административните службеници не се мајмуни од...

Николовски: За неколку дена власт ги потсетија граѓаните на тоа дека се истите и...

За СДСМ добро е да им дадевме не техничка туку цела Влада со се министри и заменици во секое министерство. За општеството добро е што за...

Последни вести

Избор на уредникот