среда, ноември 29, 2023

Прашање за Мизрахи: Каква е нејзината поврзаност со фирмата преку која Началникот ја набавуваше...

Поврзаноста на Рашела Мизрахи со Никола Груевски и Сашо Мијалков Додека Груевски беше министер за финансии, а потоа и премиер членови на Управниот Одбор на...

Јовановиќ за носењето на Законот за ЈО: Плачење, пиштење и вриштење нема да помогне

Нека не паѓаат у душевен амок вмроовци. После избори таа партија ќе се реформира, со нов лидер и ново раководство. Една година потоа ќе...

Помалку смешен “рашелов патриотизам”, повеќе државничко однесување!

Македонија губи чекор со Преспански договор! Повеќе меѓународни организации, меѓу кои и НАТО, истакнаа потреба од целосна имплементација на Преспански договор... но сите прстот го...

За грев ова ДПМНЕ… Никако да му потраат министрите

За грев ова ДПМНЕ... Никако да му потраат министрите. Прво Оливер Андонов, министерот за 1 ден, а сега и оваа... Нека им ставаат обетки! Фејсбук...

За помалку од 48 часа, Љупчо Николовски и Оливер Спасовски покажаа „заби“ и цврста...

-За помалку од 48 часа, Љупчо Николовски и Оливер Спасовски покажаа „заби“ и цврста решителност да ги задржат работите под своја контрола. Првиот, од позиција...

Сарачини за Мизрахи: Преку нејзин грб ја биеја „битката за името“, а како попчиња...

ОД „ЧИСТА МАКЕДОНИЈА“ - СЕ РАЃА ЗЛАТНАТА ЗОРА НА МВРО АНТИФАШИСТИЧКА Внимателно ја изгледав целата седница на која се разрешуваше техничката министерка Мизрахи. Речиси и...

Цветанов за ДПМНЕ: Можеби после толку “халкидики” афери, да не им влегоа африканците во...

Влеговме во НАТО. Започнуваме преговори со ЕУ, по заслуга на Зоран Заев, кој од заробена држава, со мака не враќа на колосекот на нормалното и перспективното. Додека...

Јовановиќ: Сакањето или мрзењето на мајчица Македонија не е тема околу разрешувањето на Мизрахи

Христијан Мицкоски ноќеска објави селфи со Рашела Мизрахи на својата Фејсбук страница. -Дисидентите! Зошто? Затоа што ја сакаат мајка Македонија!, напиша Мицкоски на сликата. Безвезе. Демек...

Михајловски: Одбраната на ВМРО контролирано од Будимпешта, во Собранието спадна само на осомничениот Милошоски...

Ви пренеусваме дел од најновата колумна на Горан Михајловски за СДК: -Вака-така, со туркање, со притисоци, со молење, со убедување, со помош, со напад на...

Аман, Собрание, распушти се!

Овој состав на македонското Собрание ќе се памети со истиот историски интензитет со кој ќе сакаме што побрзо да го заборавиме! Бројчано и персонално произведен...

Последни вести

Избор на уредникот