Без лажни вести ДПМНЕ нема да постои

Адутот на ВМРО ДПМНЕ за овие избори повторно ќе бидат лажните вести. Од друга страна, медиумите блиски до СДСМ и власта покажуваат одредена пристрасност,...

Којзнае дали и Мајка Тереза би можела да ни помогне?

Го слушам вчера професорот Мирослав Грчев како во студиото на „Утрински брифинг“ (разговорот може да го најдете овде) буквално ја растура на најситните мизерни...

Трпкова за случајот со Јосипа Лисац: Исто како кога Груевски воспоставуваше “стандарди” за уметност

Исто како кога Груевски го "разубавуваше" Скопје со барок и споменици и воспоставуваше "стандарди" за уметност. Врвот беше театарот со златца и аплаузите за...

(ФОТО) Вака изгледа растот на платата во последната деценија!

Откако Државниот завод за статистика ја сподели инфомрацијата за просечната нето плата исплатена по вработен во декември 2019 година која изнесува 26.836 денари, Кирил...

Партијата која има долг од 8 милиони евра ветува економска обнова

Мицковски ... економски ќе ја обновиме земјата... Должат како партија 8 милиони евра... ФБ статус на Боби Илиевски

На овие избори ќе има Борба меѓу Северна Македонија и ФИРОМ

-Како никогаш досега, за љубителите на сите идеологии, бои и нијанси на политичкиот спектар, на овие избори ќе има јасна и конкретна политичка понуда. Има...

Ќосето на нашето време

Процесот на лустрација (и законот за неа) е во основа една антиуставна и антихумана „бљувотина” која имаше отворени, но и скриени апокалиптички амбиции и...

Едно кратко резиме на овој мандат на СДСМ

Едно кратко резиме на овој мандат. ✅ СДСМ ја покачи минималната плата. ❌ВМРО ДПМНЕ силно се спротивставуваше и се закануваше дури и со протести. ✅Изгласавме закон за субвенција...

Феноменот Заев

Зоран Заев успеа да ги оствари најзначајните стратегиски цели и државни интереси за неполни три години и покрај болните компромиси и отстапки. Се работи...

Дерала: Кога правдата ќе почне да чука на вратата, битно му е да ги...

Сакам да го поздравам сега веќе поранешниот собраниски состав за одговорната и државничка одлука што ја донесоа во последниот час од својата работа, пред...

Последни вести

Избор на уредникот