Сарачини за Мизрахи: Преку нејзин грб ја биеја „битката за името“, а како попчиња...

ОД „ЧИСТА МАКЕДОНИЈА“ - СЕ РАЃА ЗЛАТНАТА ЗОРА НА МВРО АНТИФАШИСТИЧКА Внимателно ја изгледав целата седница на која се разрешуваше техничката министерка Мизрахи. Речиси и...

Цветанов за ДПМНЕ: Можеби после толку “халкидики” афери, да не им влегоа африканците во...

Влеговме во НАТО. Започнуваме преговори со ЕУ, по заслуга на Зоран Заев, кој од заробена држава, со мака не враќа на колосекот на нормалното и перспективното. Додека...

Јовановиќ: Сакањето или мрзењето на мајчица Македонија не е тема околу разрешувањето на Мизрахи

Христијан Мицкоски ноќеска објави селфи со Рашела Мизрахи на својата Фејсбук страница. -Дисидентите! Зошто? Затоа што ја сакаат мајка Македонија!, напиша Мицкоски на сликата. Безвезе. Демек...

Михајловски: Одбраната на ВМРО контролирано од Будимпешта, во Собранието спадна само на осомничениот Милошоски...

Ви пренеусваме дел од најновата колумна на Горан Михајловски за СДК: -Вака-така, со туркање, со притисоци, со молење, со убедување, со помош, со напад на...

Аман, Собрание, распушти се!

Овој состав на македонското Собрание ќе се памети со истиот историски интензитет со кој ќе сакаме што побрзо да го заборавиме! Бројчано и персонално произведен...

Кекеновски: Двојните стандарди на Мицковски

ПРВИТЕ ИЛИ СЛЕПИТЕ ,,КУЧИЊА" СЕ ФРЛААТ ВО ВОДА или ДВОЈНИТЕ СТАНДАРДИ НА МИЦКОВСКИ Што порачува Мицкоски? – ,,Оставете ја Мизрахи нека сонува, нека создава привид...

Зеќири: ДУИ И ВМРО-ДПМНЕ ја обновија нивната криминална коалиција

Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа нивното вистинско криминално лице заедно со нивните побратими од ВМРО ДПМНЕ. ДУИ И ВМРО ДПМНЕ ја обновија нивната...

Претставата „Никогаш Северна“ заврши како трагикомедија со „салто мортале“

-На 29 јануари 2020 година објавив колумна со наслов „Ќе го брани ли ВМРО-ДПМНЕ Договорот од Преспа како што ја бранеше Привремената спогодба?“. На 11...

Цветанов: Трајко Славевски јавно, во емисија беше категорично ПРОТИВ ПОКАЧУВАЊЕ НА МИНИМАЛНАТА ПЛАТА

Kое лицемерие! Кое лажење без грам срам и совест! Трајко Славевски јавно, во емисија беше категорично ПРОТИВ ПОКАЧУВАЊЕ НА МИНИМАЛНАТА ПЛАТА ОД 12.500 ДЕНАРИ НА 14.500...

Забрчанец: 2/3 за Законот за јавно обвинителство носат правда, правна држава и европска иднина

2/3 за Законот за јавно обвинителство носат правда, правна држава и европска иднина:  Гарантирана судска разрешница на сите предмети од СЈО  Нема амнестија за ниту еден...

Последни вести

Избор на уредникот