среда, ноември 29, 2023

ЛАЖНО Е!

ЛАЖНО Е! А секое лажно завршува тажно. Тоа да се знае ВАЖНО Е. Само една буква, а колку голема разлика. Нема ден, во последниве месеци, а да...

СУДБИНАТА НА МАКЕДОНИЈА НЕ ЗАВИСИ НИТУ ОД БУГАРИЈА, НИТУ ОД ЕВРОПА, ТУКУ ОД ИНАЕТОТ...

По завршување на самитот на Берлинскиот процес во Тирана, работите стануваат појасни. Европа нема вечно да нè чека. Доколку не тргнеме веднаш по европскиот...

Огревното дрво поевтино од лани, парното не поскапува – ама никој да спомне

Грејна сезона 2023/2024 година -субвенции за струја на домаќинства 80% -огревно дрво поефтино за 1000ден од лани (беше 5000 сега 4000ден.) -парно греење во Скопје не поскапува …ама...

Чупеска: Македонците во Израел биле оставени сами на себе – Како па да не!

Од многуте лажни вести кои ги креира и пласира Мицко – ДОО; последната која ми го привлече вниманието е поврзана со верглањето дека Македонските...

Лукароски: Заев покажа доблест несвојствена за македонските суетни политичари!

ФБ 'ме потсети' на нешто што сум го напишал кога Заев сè уште беше лидер на СДСМ... Сега тој не е повеќе лидер, но...

Лидерска средба, кога и за што?

Од последната лидерска средба меѓу Ковачевски и Мицкоски се очекуваше да го дефинира компромисното решение на дилемата: Уставни измени и (или) предвремени избори. Со тоа...

Мицковски со „машинеријата“ што му ја остави Груевски во наследство, го растури единството во...

„Партиската машинерија што му ја оставив ја стави во функција против мене и за создавање раскол…“, вели Никола Груевски во одговорот до Христијан Мицкоски. Малку...

Ако забележите дека некаде нема почитување за намалување на цените, да пријавите и да...

“Гарантирана цена” од денеска на над 500 продукти во сите маркети. Ако забележите дека некаде нема почитување за намалување на цените, ве повикувам да пријавите...

Јакимовски за Мицкоски: Јавно плаче затоа што е исплашен од Груевски

Лидерот на политичката партија ГРОМ и градоначалник на Карпош, Стевчo Јакимовски, преку Фејсбук статус ги коментираше последните полемики помеѓу актуелниот и поранешниот лидер на...

Никола Тодоров: Ако ВМРО опстои на тоа да нема уставни измени и избори, ќе...

Никола Тодоров, висок партиски фукнкционер и министер во неколку наврати во времето на Никола Груевски, во интервју за „Слободен пачат“ говори за напливот на...

Последни вести

Избор на уредникот