петок, јануари 27, 2023

Жерновски: Работев и живеев да го дочекам денот кога ќе можам со моите сограѓани...

Добредојдовме во НАТО! Во овие денови на светска здравствена криза кога човештвото се бори со невидливата закана што веќе ја нападна целата планета, во време...

Макрадули за ВМРО-ДПМНЕ: Од самиот почеток работат против системот, за ситни поени, а на...

Во услови кога сите, а пред се лекарите, се бориме за здравјето на сите граѓани, кога сплотеноста и солидарноста се зајакнува, нема ден, а...
ljupcho nikolovski

Николовски: Мора да бидеме обединети и сложни; Здравјето на граѓаните пред сѐ!

Сите теренски активности во рамки на тековната кампања се откажани. Социјалдемократскиот сојуз кампањата целосно ја прилагодува според насоките на надлежните институции. Институциите се подготвени, на...

Корона вирус: Споделено искуство како е кај нас, а како во Амстердам, Холандија

Денес долетав во Скопје од Амстердам, и сакам да ви направам споредба на ситуацијата тука и таму: Во самиот град сè работи, барови, ресторани...

Заев: Промената на имињата на училиштата во Чаир се во согласност со Законот за...

Вчера и денеска ги проверивме сите аспекти од постапката на носење на имињата на основните училишта во Чаир, истакна претседателот на СДСМ, Зоран Заев...

Никогаш повеќе ВМРО-ДПМНЕ!

Ова е “квалитетот” на профитерските проекти на ВМРО-ДПМНЕ. “Скопје 2014” не само што е огромен и непотребен трошок од народни пари, туку е и...

Шилегов: Освен што е криминален, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на...

Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето, напиша на фејсбук градоначалникот на град...

За грев ова ДПМНЕ… Никако да му потраат министрите

За грев ова ДПМНЕ... Никако да му потраат министрите. Прво Оливер Андонов, министерот за 1 ден, а сега и оваа... Нека им ставаат обетки! Фејсбук...

Димитров за ВМРО-ДПМНЕ: Зарем некој се изненади дека тие денеска гласаа ЗА НАТО членството...

"Дедо ми еднаш ми кажа дека има две врсти луѓе: тие кои ја завршуваат работата и тие кои ги присвојуваат заслугите (се китат со...

После овој резил, Мицко нека се сокрие во глувчешка дупка…

Навика си е навика... Да се крадат класифицирани информации и да се тргува со нив, стана традиција на ДПМНЕ. "Патриотите" од ДПМНЕ, кадри на Чулев, фатени...

Последни вести

Избор на уредникот