петок, јануари 27, 2023

(ВИДЕО) Костадинов: Економските мерки на Владата спасуваат 250.000 работни места, одобрени се првите бескаматни...

Надлежните институции, државата, граѓаните, сите ние се бориме секојдневно со невидливиот непријател, за заштита на најважното здравјето на граѓаните, изјави на денешната прес-конференција, Костадин...

Дваесетина земјоделци од кумановско добија трактори преку Програмата за рурален развој

Речиси 50 проценти од земјоделците од кумановско кои аплицирале преку програмата за рурален развој добија решенија за одобрување на трактори од Програмата за рурален...

(ВИДЕО) Штипјани добија нов мост кој со право е наречен „Иднина“

Штипјани добија нов мост, кој значително го подобрува нивниот секојдневен живот. Со право овој мост е наречен „Иднина“ - развојот во инфраструктурата, инвестициите, унапредувањето...

Бектеши: Ќе креираме нови работни места со цел намалување на невработеноста по три проценти...

Главниот фокус на Министерството за економија и на Владата во наредниот период ќе биде обезбедување на можности за развој, создавање на нови работни места...

Сугарески: Здравствената криза воопшто не влијае на завршувањето на капиталните инвестиции

Сите проекти што ги почнавме во државата се реализираат и здравствената криза воопшто не влијае врз завршувањето на капиталните инвестиции. Посветени сме на реализација на...

Митовски: Започнавме со детално чистење на Градскиот Пазар кој со години не бил темелно...

Градоначалникот на Крива Паланка, Сашко Митовски повторно докажа дека го слуша гласот на граѓаните и урово започна со детално чистење на Градскиот Пазар. „Луѓето ми...

(ВИДЕО) Николовски: После 50 години Крива Паланка добива нов градски плоштад

Денеска заменикот на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски заедно со вицепремиерот задолжен...

СДСМ: Исплатени 25,7 милиони денари кон 17.836 студенти

„Владата предводена од СДСМ и Министерството за образование и наука континуирано покажуваат вистинска грижа за унапредување на студентскиот стандард и младинските политики, потврда за...

Спасовски: Дефиниравме нов пакет мерки за заживување на економијата и подинамичен развој

Економскиот совет на СДСМ дефинира нов пакет мерки за заживување на економијата и иден подинамичен развој, објави премиерот Оливер Спасовски на Фејсбук. – Мерките треба...

Бочварски: Шеснаесет општини ќе добијат три милиони евра за инфраструктурни проекти

Три милиони евра ќе се инвестираат во улици, кружни текови, патеки и за сообраќајни решенија во 16 општини во земјава. Овие средства се обезбедени преку...

Последни вести

Избор на уредникот