Денеска се очекува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 34 степени. УВ=8

Во Скопје времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Максималната температура ќе достигне до 32 степена.