понеделник, јануари 30, 2023

Како ВМРО-ДПМНЕ се врати на бугарашките позиции

Старо правило е дека не се Бугарите проблем во Македонија, туку бугарашите. А таквите, освен заблудени поединци, се создаваат во Македонија по потреба или...

Домашните душмани и надворешните непријатели отворено работат на уништување на европската перспектива

Бугарски европратеник среде Скопје јавно пропагира антимакедонски ставови. По издадена партиска директива, членови на ДПМНЕ тепаат друг член на ДПМНЕ, нарко-дилер и актуелен секретар...

Нема македонско ВМРО и бугарско ВМРО… Има само ВМРО…

Лажните патриоти по секоја цена бараат начин да се спречи наше полноправно членство во ЕУ... Колку е ЕУ добра за Македонија воопшто не им...

Костовски: Ако се внесат бугарите во Уставот, пропаѓа вмровската идеја -еден народ, две држави

Кој е ставот на ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот „Мицко војвода“ за претепаниот нивен член во Охрид инаку секретар на клубот ,,Цар Борис"? Народот мора да знае...

Оти на Македонецот најголем душман му е – Македонецот!

Да бидиме начисто: сите 3 натпревари ракометарите ги одиграа многу слабо, малодушно, без почит кон дресот кој го носат. И заради сето тоа заслужуваат...

Шкријељ: Породилното отсуство за двајцата родители ќе биде вкупно 13 месеци.

Развиените модели на родителско отсуство препознаваат разлики меѓу породилно, татковско и родителско отсуство. Родителско отсуство е концепт што им овозможува на родителите поголема флексибилност при...

Џамбаски ни доаѓа и ни кажува што сме, кој сме и од каде сме

Барабата и циркузантот бугаринот Џамбаски, денес во Скопје е дојден да провоцира и иритира велејќи дека Македонија е Бугарскa?! Ова ама ич не е европски,...

Паднаа шпекулациите: Еве колку ќе трае породилното со новиот закон

Во новиот предлог ЗРО има предлог за посебна заштита на работниците за време на бременост. Породилното отсуство ќе се дели на мајчинско, татковско и родителско...

Умилкувањето со “срцепарателни” зборови на фејк-патриоти со тендерашки потреби

Секогаш е многу посимпатичен лекарот кој вели “немај гајле ќе помине,исто и мене ми се случи, само пијте чај”, отколку хирургот кој дијагностицира тешка...

Костовски: Велат дека пред фактите и боговите молчат, ама само вмровците не!

Велат дека пред фактите и боговите молчат, ама само вмровците не-они лажат⁉️ Ова е вистината и ништо друго! 📍Нема бугаризација-има преговори со ЕУ 📍Нема асимилација-има признаена црква 📍Нема...

Последни вести

Избор на уредникот