Смилков: После 2 месеци вонредна состојба и полициски час ништо не научивме, и по...

После 2 месеци вонредна состојба и полициски час ништо не научивме. Некои ме убедуваа дека немало да биде гужва по кафаните, ни дошол памет.... Гледајки...

Лукароски: Во многу земји коронавирусот е ставен под контрола, причината е што луѓето во...

Во многу земји коронавирусот е ставен под контрола... Причината за тоа е што мерките во тие земји воглавно се почитуваат... Во тие земји нема...

Јоци: Кој е Ковачки, несудениот генерал на ВМРО-ДПМНЕ, кој провмровските медиуми го претставуваат како...

НЕСУДЕНИОТ ГЕНЕРАЛ НА ВМРО-ДПМНЕ - КОВАЧКИ, ПРЕЧКРТАН ОД СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ❌ За време на вмровските трагедии ,,Диво насеље" и ,,27 април", кои ги симнаа од власт...

ВМРО сака или не сака избори?!

вмро не сака избори, се грижи за здравјето на граѓаните! исто вмро: pic.twitter.com/DiaXFBBkgR — рецепционерот Таљат (@TaladOdPrespaF) May 27, 2020

Илиевски: Њујорк Тајмс за криминалот со “набавка” на маски тежок 45 милиони долари во...

Во криминалот со “ набавка” на маските тежок 45 милиони долари е вмешан и Глигор Ташковиќ еден од министрите на Груевски. Патем еден од најреномираните...

Ако не се казни чаирското оро, вратетe им ги парите на гевгеличани

МВР денеска се пофали дека експресно го решиле случајот со вчерашната престрелка во скопски Бутел и дека уапсиле еден од напаѓачите поради основано сомнение...

(ВИДЕО) Фолклорен фестивал “Корона 2020”

Во текот на вчерашниот ден на социјалните мрежи се појави снимка со оро за кое се тврди дека е направено вчера во скопската населба...

(ФОТО) Си го честитавме денот на сесловенските просветители, секој согласно своите можности?!

Не се описмени😁 pic.twitter.com/PKxKtXP5hV — Бобиток (@KeSiLezite) May 24, 2020 Честиташ празник. Во ред е тоа. Ама коа честиташ ВАКОВ празник и во честитката спомнуваш 'писменост',...

Беличанец: Мицковизмот е празен балон кој ќе пукне на наредните избори!

Јовановиќ на 24 ТВ: “Три години после Груевски сè уште чекаме Мицкоски да излезе и да понуди некаква политичка платформа”! МИЦКОВСКИ НИТУ ИМАЛ НИТУ ИМА...

Лукароски за ФБ експертите и курирските медиуми!

Во Струга 4 новозаболени... Дали има врска со литијата, не знам... Претпоставувам дека има, но не можам да тврдам... Само сакав да ги потсетам ФБ...

Последни вести

Избор на уредникот