петок, август 14, 2020

Смилков: Мицкоски, ти стана дворски шут во белата палата, а дворскиот шут никој не...

Нови приказни од мицко за ушите на простата вмровска маса. Мистериозни лица нуделе потпкуп. Понатаму во пресот вели ги знаел мистериозните лицата(а јас цел живот...

Tвитер за Муцунски и неговиот електричен тротинет

Откако денеска непосредно пред почетокот на денешната конститутивна седница, Тимчо Муцунски, пратеник од новиот парламентарен состав на ВМРО-ДПМНЕ се пожали дека не му било...

Морбиден начин за собирање политички поени

Поморбиден начин за собирање политички поени во ВМРО-ДПМНЕ не можеле да смислат?! Во политиката сме виделе сè, но ваква злоупотреба и поигрување со судбини на...

(ФОТО+ ВИДЕО) Охрид после “цунамито”…

Видеото од журката на плажа Градиште веќе ги заобиколи социјалните мрежи и медиумите и таа за јавноста беше најголем шок и доказ за несвесноста...

Смилков: Мицкоски, беше, е и ќе остане запаметен како најголемата КУКАВИЦА во македонската политика

КУКАВИЦАТА мицковски не му е ни до колена на господинот Зоран Заев! КУКАВИЦАТА мицковски, беше, е и ќе остане запаметен како најголемата КУКАВИЦА во македонската...

(ФОТО) ВО ВМРО-ДПМНЕ ГО ДОПРЕА ДНОТО: Сами на себе си доделуваат благодарници

Додека СДСМ и владата добиваат награди и признанија од СЗО, ООН, НАТО, ЕУ, УНИЦЕФ...овие сами си даваат благодарници. Во ВМРО-ДПМНЕ како да не сакаат да...

Беличанец: Мицкоски поразот на парламентарните избори гo претвори во „победа“ на локалните избори

МИЦКОВСКИ СЕ ЗБУНИЛ! ПОРАЗОТ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ ГИ ПРЕТВОРИ ВО “ПОБЕДА” НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ! Двете и пол години откако беше избран за претседател на ВМРО-ДПМНЕ покажаа...

Смилков: Тешки се првите 3-4 години во опозиција, после тоа е лесно, се навикнуваш

Добро утро ПОБЕДНИЦИ За оние другите би им порачал дека тешки се првите 3-4 години во опозиција. После тоа е лесно, се навикнуваш. ФБ статус...

Попоски: Кај ви е народот од 1.000.000 што беше против придавката Северна!?

Кај ви е народот од 1.000.000 што беше против придавката Северна⁉️ Вашите националистички политики го соголија народот до гола кожа. Вас не ви е гајле...

Трајаноски: Никогаш повеќе ДИК хакирана од ВМРО-ДПМНЕ!

Почна да тече рокот за приговори. А резултатите не се објавени на страната на ДИК по избирачки места. Како ќе приговараат граѓаните за резултатите по избирачки...

Последни вести

Избор на уредникот