понеделник, јануари 30, 2023

Времето денеска сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Денеска се очекува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе...

Граѓаните бесни против блокадите на ВМРО ДПМНЕ, гласно негодување на социјалните мрежи

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска најави дека блокадата на Собранието од опозицијата нема да трае неколку дена туку можеби и со недели и...

“Начешлани во фотеља и друг да ви помага, мајката!” – реакција од граѓаните на...

Новиот в.д директор на ЈСП, поставен од градоначалничката Арсовска, побара помош од владата поради покачената цена на метанот. - Бараме Владата да ја субвенционира разликата...

Јебала те платформа

Црвенковски ми се виде како јунакот во Ла линеа, Кавандоли му ја брише линијата позади, му ја исполнува дупката пред него, му црта нова...

Ова е човекот кој ја внесе корупцијата на голема врата

Ова е човекот кој ја внесе корупцијата на голема врата, го легализираше непотизмот, создаде услови за меѓуетнички конфликт, а негативната кадровска политика ја издигна...

Граѓаните контра Мицкоски: Отиде да коалицираш со оние кои ги стрпаа уставобранителите во затвор

Вечерва, лидерите на двете најголеми партии СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ги вкрстија своите политички ставови на Канал 5 во "Дуел за иднината". Но, она што остана...

Граѓаните до Ѓорчев: Собираш политички поени на ваква несреќа, засрами се!

Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ, познат како вечниот пратеник, вечерва кога сите се во шок од трагедијата во Тетово, тој побрза да фаќа политички поени. Но...

Граѓаните контра Димитриевски – Ти си најголемиот шверцер, сакаше нешто поголемо во партијата, но...

Откако СДСМ не го поддржа, а тој објави дека на престојните локални избори ќе настапува независно, актуелниот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски се соочи...

(ФОТО) Дали во време на пандемија кога намалуваат бројките на заразени ова е нормално!

Дали во време на пандемија кога намалуваат бројките на заразени ова е нормално!!Ни глас да не ви чујам против Филипче багро една И.Н

Земјоделци до Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ: Тргајте ги рацете од маката на луѓето

Поранешниот дополнителен заменик министер во МЗШВ, Цветан Трипуновски на фејсбук објави фотографија на која се гледа дека и тој се придружил на протестот на...

Последни вести

Избор на уредникот