четврток, декември 2, 2021

Граѓаните контра Мицкоски: Отиде да коалицираш со оние кои ги стрпаа уставобранителите во затвор

Вечерва, лидерите на двете најголеми партии СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ги вкрстија своите политички ставови на Канал 5 во "Дуел за иднината". Но, она што остана...

Граѓаните до Ѓорчев: Собираш политички поени на ваква несреќа, засрами се!

Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ, познат како вечниот пратеник, вечерва кога сите се во шок од трагедијата во Тетово, тој побрза да фаќа политички поени. Но...

Граѓаните контра Димитриевски – Ти си најголемиот шверцер, сакаше нешто поголемо во партијата, но...

Откако СДСМ не го поддржа, а тој објави дека на престојните локални избори ќе настапува независно, актуелниот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски се соочи...

(ФОТО) Дали во време на пандемија кога намалуваат бројките на заразени ова е нормално!

Дали во време на пандемија кога намалуваат бројките на заразени ова е нормално!!Ни глас да не ви чујам против Филипче багро една И.Н

Земјоделци до Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ: Тргајте ги рацете од маката на луѓето

Поранешниот дополнителен заменик министер во МЗШВ, Цветан Трипуновски на фејсбук објави фотографија на која се гледа дека и тој се придружил на протестот на...

Кога вие г-дине Црвенковски имате напишано порака на член или граѓанин во 03 часот...

Не г-дине Бранко Црвенковски!!! Неможете вие да иницирате хитно свикување на Ц.О.! Неможете вие да ја повикувате партијата да се огради од претседателот Зоран Заев! Додека вие...

Црвенкоски е добар оратор, ама кога треба да се превземат чекори е кукавица!

Бранко Црвенкоски за мене е добар оратор, ама кога треба да се превземат чекори е кукавица! Никогаш не сум бил на неговата страна и...

Заев ќе направи влада затоа што реално гледа на работите и не кажува басни,...

Коментари на гледачи во дебатната емисија "Во тек" на 24 телевизија: "Само СДСМ и Заев реално гледаат што се случува и затоа Заев не кажува...

СДСМ многу брзо ќе ја состави новата влада за да не се дозволат нови...

Коментар на гледач во денешното издание на утринската контактна емисија "Здраво Македонијо" на Канал 5 телевизија: "Многу брзо ќе биде составена новата влада и истата...

Реакција на жители на Пробиштип: “‘Ќе ни одговори ли денес Јанушев кој е сопственикот...

Ви ја пренесуваме во целост реакцијата која пристигна до нашата редакција од доброупатени граѓани, жители на Пробиштип, а која се однесува на неуспешинот проект...

Последни вести

Избор на уредникот