Времето денеска Сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. UV=8. Во Скопје сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Во следните денови исто така не очекува сончево и топло време, со врнежи од дожд во попладневните часови.

Прогноза за 07.06.2024

Минимална температура: 8°C до 19°C
Максимална температура: 27°C до 34°C

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб променлив правец. UV=8

Прогноза за 08.06.2024

Минимална температура: 8°C до 18°C
Максимална температура: 28°C до 36°C

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. UV=8