Дали познавате некој од ВМРО или Левица што би сакал за Македонија до јуни да се договори почеток за официјални преговори за членство во ЕУ?
Јас не познавам таков… Не само во раководствата на овие партии, туку и кај сите нивни членови и симпатизери…
Нема дилеми дека Бугарите во моментов немаат други сојузници и поддржувачи за ветото, освен кај македонските партии ВМРО и Левица… И плус кај некои разочарани „неутралци“!
Освен од лажните патриоти, поддршка имаме од цел свет…
– Макрон бара да се отворат преговорите со Северна Македонија и Албанија
– Билатерална средба на Шефицата на германската дипломатија Аналена Бербок со бугарската колешка Теодора Генчовска
– Петков во работна посета на Вашингтон
– Германија бара од Бугарија да го тргне ветото за Северна Македонија
– Илијана Јотова: „Ни се врши притисок да го укинеме ветото врз Македонија!“
ФБ статус на Ацо Лукароски