Христијан Мицкоски ноќеска објави селфи со Рашела Мизрахи на својата Фејсбук страница.

-Дисидентите! Зошто? Затоа што ја сакаат мајка Македонија!, напиша Мицкоски на сликата.

Безвезе. Демек не се секирај сестро, Мицко е тука? Не треба да се мрази или сака мајчица Македонија. Тоа не е темата околу нејзиното разрешување. Туку треба да се решаваат проблеми и да се прифати реалноста. Договорот од Преспа нуди мир, стабилност, културна и економска соработка. На крајот на краиштата, второто име на Европа е мир, договор, соживот и соработка. Ама тоа на овие двајца не им влегува од газот во главата.

Мицко ја гушнал Мизрахи, па се нарекле „дисиденти кои ја сакаат Македонија“. Кој блам човече. Како некои деца во претшколска возраст.

ФБ статус на Ненад Јовановиќ